www.004.cz >Mohu být gay? > Ne každý, kdo si to myslí, je gay!

Autor: -mbg->, Téma: Mohu být gay?, Vydáno dne: 04. 07. 2005
Článek pochází z internetového magazínu 004.cz, ISSN 1214-4452. Všechna práva autorů vyhrazena.

Na otázku: "Mohu být gay?" může být odpověď i záporná. Někteří heterosexuální muži si mohou v některých okamžicích mylně myslet, že jsou homosexuální. Jaké jsou to případy?

Na otázku: "Mohu být gay?" může být odpověď i záporná. Někteří heterosexuální muži si mohou v některých okamžicích mylně myslet, že jsou homosexuální. Jaké jsou to případy?

První příčinou, proč si může heterosexuál myslet, že je gay, je nečekaně příjemná erotická zkušenost. Někteří heterosexuálové mohou být svedeni svými homosexuálními přáteli např. v alkoholovém opojení a sexuální prožitek může být velmi příjemný. Je však třeba zdůraznit, že homosexuálem se člověk nestává, když o tom přemýšlí nebo se homosexuálně chová. Normální heterosexuál se bude chovat homosexuálně jen tehdy, pokud nebude mít možnost mít sex se ženou. To nejde např. při výkonu trestu ve věznicích, obtížné je to i při vojenské službě či dříve u námořníků apod. Jakmile se však naskytne možnost mít sex se ženou, vrací se k původnímu sexuálnímu chování. Rozlišujme tedy sexuální chování a orientaci. To, že je někomu příjemný sex s mužem a bude s ním praktikovat anální sex, nic na jeho orientaci nezmění.

Ony příjemné pocity při sexuálním zážitku s mužem mohou být obzvláště matoucí, pokud pochází z pasivního análního styku. Vždyť anální sex je výsadou homosexuálů, jak je tedy možné, že se mi to tak líbilo?

Řekněme si nejdříve něco k análnímu sexu obecně. Oblast konečníku je velmi citlivou oblastí. Nejen co se náchylnosti k bolesti týče, ale především i na jemné dráždění a schopnost vnímat toto dráždění jako příjemné či sexuálně vzrušující. Citlivost je způsobena velmi vysokou hustotou nervových zakončení v této oblasti. Z toho také vyplývá to, že anální sex nemusí být jen výhradou gay sexu, ale příjemné pocity přináší i ženám a heterosexuálním mužům. U mužů mohou být příjemné pocity spojeny při použití např. vibrátoru i s drážděním prostaty, kterou lze nahmatat prstem skrze konečník.
Dá se tedy říci, že kdyby bylo více odvážných manželek, poznalo by mnohem více heterosexuálů tyto silné pocity. Existuje mnoho dvojic, kde umělé penisy a vibrátory nepoužívají jen ženy, ale i muži. V sex shopech se dokonce prodávají umělá dilda na řemíncích, které si manželka může upnout kolem pasu jako horolezecké popruhy a souložit jako muž. Takové muže pak může lákat i anální sex s opravdovým mužem a nemusí to znamenat, že je homosexuální. Touha bude po prožitku, nikoliv po muži. Sexuální orientace je vrozená a nelze se ji naučit.

Další otázkou, jež nesouvisí s homosexualitou, je i problém ztopoření penisu. Pokud někdo selže v posteli s pěknou holkou, může si začít mylně myslet, že je asi gay, poněvadž se mu nepostavil. Problém není v tom, že by ho ona sličná dívka nepřitahovala, ale že se chtěl předvést jako superman. Když se muž začne na erekci příliš soustředit, zákonitě jako naschvál zmizí.

Je mi 23 a ještě jsem neměl nic ani s klukem, ani s holkou. Nevím, jestli nemohu být gay… Někdo může znejistit, když jeho okolí začne být netrpělivé, kdyže si už konečně přivede domů dívku. Příčina se může jevit v jakoby zastydlé pubertě. Některým mužům totiž přijdou ženy nedokonalé, někdo by řekl hloupé slepice, a mnohem pozitivněji hodnotí muže.

Někteří úzkostní, nejistí, sociálně fobičtí muži mohou mít vážné problémy s navazováním kontaktů se ženami, a tak se raději nechají sbalit klukem, protože je to jednodušší než oslovit dívku, a k sexuálnímu ukojení dojdou i s klukem.

Někteří dospívající kluci mohou zjistit, že se příliš ohlíží po mužích; avšak toto pozorování starších mužů je spíš hledáním vzoru a hledáním sebe sama než projevem homosexuality. Je tedy třeba rozlišit, jestli se otáčím za pěkným chlapem, nebo mi imponuje image perfektního úspěšného manažera.